Thanasis Karatzouni

Der Griechische Öl Geschäftsmann Thanasis Karatzouni wurde festgenommen mit 20 KG Kokain

Uralte Drogen Kartelle, rund um den Öl Handel in Fiere, mit AlpPetrol und Zoll Betrug ebenso.

Lt. Griechen Medien wurde der Öl Geschäftsmann Thanasis Karatzouni (+ 3 Albaner) festgenommen mit 20 KG Kokain, der in Albanien auch Öl Geschäfte hatte, die Griechische Marine belieferte, als Leiter eines Drogen Ringes mit Albanern. Haupt Organisator ist der aus Fiere stammende Geschäftsmann: Arian Senajn, der die Drogen (Cannabis und 20 kg Kokain) persönlich bei Thanasis Karatzouni deponierte, die Geschäfte ausweiten wollte. Arian Senajn, hat eine Villa (in Kavuri)auch in Griechenland, gilt als einer der reichsten Albaner. Direkter Verbindungsmann, zum Kolumbianischen „Kali“ Kartell, was Sokol Kociu schon in 1998 nach Albanien brachte, die Italienische Polizei das auch für Süd Italien feststellte. Die Deutsche Entwicklungshilfe, tauchte ebenso mit dem Kosovo Krieg mit einem Kolumbianer in Albanien auf.

 

2221433

Kokainë me logo të “PlayBoy”, një biznesmen shqiptar drejtonte bandën ndërkombëtare të drogës
Kokainë me logo të “PlayBoy”, një biznesmen shqiptar drejtonte bandën ndërkombëtare të drogës

Telegraf – para 102 min
Mediat greke flasin për një biznesmen shqiptar…

ekspress greke biznesmen shqiptar

http://sh.time.mk/c/6743f9fcb1/shkaterrohet-banda-nderkombetare-e-droges-shqiptari-kapet-me-kokaine-me-logon-quot-playboy-quot.html

 

HETIMET e DEA-s/ Flet biznesmeni grek: Si më mashtroi dhe futi në kurth biznesmeni shqiptar

Ndaje

Facebook
Twitter

Biznesmeni grek Sakis Karatzounis 61 vjeç ka treguar se si u njoh me biznesmenin shqiptar Arian Senaj dhe se fillimisht i kërkoi që të mbante në depon e shtëpisë një sasi lënde narkotike, por që mendonte se ishte kanabis dhe jo kokainë.
Gjatë dëshmisë së tij para hetuesve grekë, biznesmeni 61-vjeçar i njohur në zonën e Trikallas, ka shpjeguar se e gjithë historia nisi 8 muaj më parë kur u njoh me biznesmenin shqiptar, kurse para dy muajsh biseduan për drogën.
“Unë jam biznesmen dhe baba i tre fëmijëve. Në vitet e fundit kam drejtuar një fabrikë domatesh dhe jam i përfshirë edhe në biznesin e karburanteve. Para 8 muajsh, përmes një të njohurit tim, u takova me Arian Senajn, biznesmen në fushën e karburantit dhe ramë dakord për partneritet që të zgjeroja biznesin tim. Dy muaj më parë Arian Senai më kërkoi që të ruaja në bodrumin e shtëpisë sime një sasi të caktuar hashashi në emër të Sami H. (i arrestuar si anëtar i këtij rrjeti). Një muaj e gjysmë më parë, Samiu solli dy çanta shpine të mëdha………………

http://www.droni.al/2017/06/18/hetimet-e-dea-s-flet-biznesmeni-grek-si-mashtroi-dhe-futi-ne-kurth-biznesmeni-shqiptar/