Denoncimi i bombë i ushtarakut: Si ish-ministrja Kodheli dhe Gjenerali Baze mbështetën trafikun e drogës

NATO, Albanians Mafia.

marine albania

qemal shkurtiGjeneral Qemal Shkurti, Komandanti i FLD: Ka disa probleme, por ato janë teknike!

Drejtuesi aktual i FLD-së, gjeneral Qemal Shkurti, i kontaktuar nga gazeta ‘Dita’ lidhur me shqetësimin e ardhur nga FLD, pranon disa nga mangësitë, por këmbëngul se ato janë teknike dhe se “atje ku punohet, do të ketë edhe gabime e probleme”…

Die Albanische Marine in den Medien, wo ein Flotten Kommandant sagt, man hätte keinen Sprit, der Ec-Admiral sagt: das ist Unfug und die Fakten von der Kathastrophe des 9.1.2004 zeigen, das bei der Marine unverändert grosse Mengen von Sprit gestohlen werden.

http://www.gazetadita.al/20-maj-2013/

Ylli Dogjani - Mimi Kodheli

Mafia total:Ylli Dogjani and Mimi Kodheli

Denoncimi i bombë i ushtarakut: Si ish-ministrja Kodheli dhe Gjenerali Baze mbështetën trafikun e drogës

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ushtarakët  denoncojnë sërish ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe zyrtarë të lartë të ushtrisë në pengimin e drejtësisë për zbardhjen e skandalit të radarëve.

Denoncimi u bë publik nga ish-kryeministri Berisha i cili shkruante se:

Ushtaraket dixhital denoncojnë: Ndrikull Kodhelin dhe Gjeneral Trafikun për mbështetje të fuqishme për narkotrafiqet! I bëj thirrje prokurorisë së shtetit të hetojë me guxim për krimin e tyre të shëmtuar, pjesëmarrjen në narkotrafiqe! sb

“Zoti Berisha Po ju kontaktoj me adrese anonime per arsye sigurie por dua te ndaj me ju nje shqetesim dhe ju lutem publikojeni. Shqetesimi eshte ky: Sot u hodh balte mbi nje institucion qe u mor nga normaliteti ne vitin 2013 dhe u kthye ne porten e trafikimit te droges ne vitet 2013-2017, sic eshte QNOD (Qendra Nderinstitucionale Operacionale Detare). Mimi Kodheli mashtroi hapur kur tha qe radaret nuk punonin pasi qe diten qe drejtori ne ikje z.Shefqet Bruka ka dorezuar detyren, radaret kane qene ne gjendje optimale dhe nuk jane fikur asnjehere. Eshte tentuar njehere po me nderhyrjen autoriteteve tuaja gjithcka ka perfunduar pa pasoja. Menjehere pasi Mimi Kodheli ka ardhur ne krye te ministrise se mbrojtjes, ne muajin e pare te emerimit dikush ka tentuar fillimisht te kaloje nje anije te pakontrolluar por eshte ndaluar nga QNOD ne ikje. Pas kesaj eshte kercenuar personalisht nga vete ministri i brendshem Sajmir Tahiri, njeri nga drejtoret e policise detare perpara se te vinte shkarkimi i tij. Pas Janarit 2014 ku drejtori i QNOD dorzoi detyren per Maksim Malajn, radaret jane fikur disa here por media ka publikuar vetem nje rast, qe ishte vera e ketij viti.

Deklarimi i Ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli para mediave, më datën 19 shkurt 2014, gjatë vizitës në Qendrën Ndërinstitucionale Operacionale Detare (QNOD) në Plepa, Durrës, me rastin e ngritjes së kapaciteteve të vëzhgimit të hapësirës detare (e cila shoqërohej edhe nga Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjeneral Major Jeronim Bazo, dhe Seks-eristi KRAJA), për “vendosjen në funksion të plotë pune të Sistemit të Integruar të Vëzhgimit të Hapësirës Detare – SIVHD-së” nuk ishte i vërtetë, sepse deri në atë datë ishin vendosur në gadishmëri pune vetëm 3 nga 7 radarë të sistemit. Ky deklarim ishte një mashtrim spektakular dhe shumë i guximshëm, veçanërisht përpara përfaqësuesve ndërkombëtar që monitorojnë këtë qendër, mashtrim i cila ka vazhduar edhe në sallën e Parlamentit Shqiptar (Ministria Kodheli ka deklaruar që janë vendosur në muajin Janar 2014). Kushtet dhe faktorët që detyruan Ministren të pranojë këtë llojë deklarimi jo të vërtetë kanë qënë tepër dominues, imponuese, detyrues ndaj/nga firma IDEA-TEL Sh.p.k. Firma (sepse kisha marre 20% esi “dhurate per krishtlindjet) duhet ta kishte realizuar kontratën për vendosjen në gadishmëri pune të sistemit deri në 15 shkurt 2014., kontratë e cila u zgjat edhe me 45 ditë të tjera edhe me nje shtese kontrate 20% tjeter (sepse Mrika u embelsu shume nga hera e pare)…

http://www.standard.al/2017/11/06/denoncimi-i-bombe-i-ushtarakut-si-ish-ministrja-kodheli-dhe-gjenerali-baze-mbeshteten-trafikun-e-droges/

Petro Koçi për fikjen e radarëve: Kemi nevojë për investime

Postuar: 06/11/2017 – 22:14

I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi duke folur për akuzat e opozitës mbi fikjen e radarëve dhe favorizimin e trafikut të drogës, tha se këto janë absurditete të politikës. Megjithatë Koçi pranoi se sistemi i radarëve detarë ka nevojë për investime.

“Këto janë absurditetet e politikës. Në vend që ti lihet drejtësisë dhe prokurorisë, këtu janë politikanët që bëjnë prokurorin dhe gjykatësin, marrin vendime dhe i shpallin dhe duhet që populli të respektojë lidershipin politik në vendimarrje. Mendoj edhe bota e medias duhet ti shmanget kësaj, lojës që bën politika. Kemi të bëjme me atë që quhet „qytetar digjital“. Kemi të bëjmë me një sistem që ka për detyrë të mbrojë hapësirën tonë detare dhe jo dhe aq sa i përket çështjeve të tjera. QNUD (Qendra Ndërinstitucionale Operacionale Detare) është një qendër ku funksionojnë përfaqësitë e disa ministrive. Ky është një sistem që ka ato kufizimet e veta, që do të thotë ka nevojë për investuime edhe në këtë fushë që këto sisteme të shërbejnë për ruajtjen e hapësirës detare duke monitoruar edhe gomonet e vogla që shpesh shërbejnë ndoshta për trafiqert e drogës. Nga ana tjetër mendoj se bashkëpunimi me Italinë duhet të thellohet edhe në fushën e monitorimit me sistemet e radarëve në mënyrë që asgjë të mos i shpëtojë syrit të teknologjisë”, tha Koçi.https://sot.com.al/politike/petro-ko%C3%A7i-p%C3%ABr-fikjen-e-radar%C3%ABve-kemi-nevoj%C3%AB-p%C3%ABr-investime

Theatro Albanese

http://www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2015/10/390.jpg

Einweihungs Show in 2015, wo schon Nichts mehr funktionierte.

Mosfunksionimi i radaravë detarë dhe “policia moderne” e RamësQendra Ndërinstitucionale Operacionale Detare, Durrës
Mit Brief vom 31. August durch den hoechsten Polizei Direktor Haki Cako, wurden die Luegen der Verteidigungsministerin: Mimi Kodehli publik, welche behauptete, das das System funktioniert,

Am Haupt Schmuggler Strand von Albanien, den Semani Stränden, konnte dann die Yacht „Nano Nini“ Italienische Flagge, Albaner Eigner festgesetzt werden, weil das überladene Boot im flachen Strand , auf Grund lief, erst nachdem die Drogen Zuladung wieder ins Meer geworfen wurde, freikam

Die US Mafia, neue Schmuggler Routen, wo das Albanische NATO Personal, die Radar Stationen ausser Funktion setzten

Links: Generalstabs Chef: Jeronim Bazo, ebenso (bis 28.8.2017) zu 100 % Verantwortung. Spaziergänger im Solde der Mafia.

Die Pentagon - CIA Ratte in Zivil

Petro Koci, Mimi Kodheli, Pseudo Flotten Kommandant: Yiber Dogjani.

NATO Militär kontrolliert von der Mafia: 10 Jahre System Übernahme und Betrug von Kriminellen mit „Mimi Kodheli“

Hubschrauber Ausbilder Sokol Feka, des Albanischen Militärs stürzte in Spanien ab, beim Drogen Schmuggel:https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.wqTAsbJUbv-UxVHh4kBGTwEsEs&pid=15.1&P=0&w=300&h=300
Sohn der Vorzeige Militär Familie: Razije Mehmeti, Colonel mit dem höchsten Marine Rang: Kapitän 1 Klasse (hatte nie ein Kommando auf einem Schiff, wie vorgeschrieben und entsprechende Dienst Jahre), denn die Frau geschenckt bekam. Sohn im Auftrage der Familie mit Diplomaten Pass, im Drogenhandel aktiv.NATO: Direkt im Drogen Handel aktiv, die Erste hochrangige Frau im Albanischen Militär ebenso.