ab 1998 schon: Drogen Netzwerke von FC Fenerbace, Visa Skandal der Deutschen, Abdulselam Turgut, Hekuran Hoxha, Gjin Gjoni, Lufti Shabani, Ylli Ndroqi,

Viele Firmen dienen nur der Geldwäsche, Tarngeschäften rund um Drogen- und Waffenhandel in Albanien, wobei man immer Politiker und Adminstrate kauft.

Das der FC Fenerbace, eine Geldwäsche Stelle für den Drogen Handel ist, wo alle Präsidenten Kriminelle bisher waren, mit Luxus Yachten, Mätressen ist lange bekannt, schon vor 30 Jahren. Viele Verbindungen führen in den Balkan, darunter zu der Peinlichkeit des Hekuran Hoxha, der unverändert, trotz Visa Skandals nach Deutschland reisen kann, sich bei der Staatsanwaltschaft in Albanien freikaufte.

Bildergebnis für hekuran hoxha heroin

Der beschlagnahmte Mercedes von Hekuran Hoxha mit 100 Kilo Heroin, wo die Beweismittel, alle im System der Albanischen Justiz, spurlos verschwanden.

Nie beschlagnahmt, der illegale Firmen Sitz in Shiak an der alten National Strasse, wo vor allem sich der Vater heute aufhält und die Drogen Zentrale zu organisieren, die Söhne sind in Deutschland unbehelligt.

Bildergebnis für hekuran hoxha heroin

Eine einzige grosse Verbrecher Gruppe, wo sogar der wegen 1 Tonne Heroin vom BKA gesuchte Abdulselam Turgut  frei kam, durch den Richter Gjin Gjoni:

nternationalen Müllhaufen der Inkompetenz, gibt es auch noch Personen, welche für Glaubwürdigkeit stehen:

Gangster Ehepaar: Elona Caushi, Gjin Gjoni: Profi Betrugs Verbrecher und Schutzschirm für die Drogen und Politik Mafia:

Gangster Ehepaar: Elona Caushi, Gjin Gjoni

Legenden des Verbrechens, welche vom FC Fenerbace, über höchste Albanische Richter, Türkische und Albanische Politiker reicht, zur Deutschen Diplomation Sabine Bloch, und tief in den Visa Skandal und inkompetender und korrupter Verwaltungen auch in Deutschland.

Musa Qazim Ay, Xhemail Pasmaçiu, Hekuran Hoxha, Fatmir Sofia und Abdulselam Turgut

 

Abdulselam Turgut,

 

Xhemail Pasmaçiu         – Ylli Ndroqi

Drogen Geldwäsche Medien Mogul: Ylli Ndroqi, „ORA“ News mit dem Türkischen Drogen Boss: Xhemail Pasmaciu

Rund um den früheren Fenerbace Fussballspieler: Ismail Çira, wurde auch der Partner von Ilir Meta: Xhemail Pasmaciu verhaftet, der wieder Partner von Hekuran Hoxha – Deutsche Diplomaten und Abdulselam Turgut

Grundstücks Geschäfte mit dem höchsten Richter, Mafiosi:Thimjo Kondi

 

y3

Hochzeit Spektakel als der Sohn des Medien Moguls: Ylli Ndroqi heiratet

1998: Lufti Shabani usw.

Mentor Shehu

Fatbardh Hoxha

Hekuran Hoxha

Alket Hatia

Sajmir Gjepali

Lutfi Shabani

11.09.2008

Hekuran Hoxha, Shabani

11.09.2008

dieser Fälle war die OK der Deutschen Botschaft, Diplomaten mit Hekuran Hoxha um das Bauhaus SHIAK, oder dem Firma Yheni Sh.P.K.! Hekuran Hoxha, war als Untercapo der Albaner Mafia, auch eine lukrative Geld Anlage der wahren Hintermänner, zum Zwecke der Geldwäsche.

Die Hekumar „Ronni“ Hoxha Mafia mit dem Boss Agron Duka, erhält den Idiot Preis Nr. 1 in Albanien

Video/ Investigimi i Artan Hoxhës: Xhemail Pasmaçiu, goditja e rrjetit të drogës dhe arrestimi i shqiptarëve

Video/ Investigimi i Artan Hoxhës: Xhemail Pasmaçiu, goditja e rrjetit të drogës dhe arrestimi i shqiptarëve

Në vijim të denoncimeve të citynews për arrestimin disa shtetasve shqiptarë, njëri prej të cilëve me emër të ndryshuar, i dënuar për trafik droge dhe që dyshohet se ka aktivitet mediatik në Shqipëri, sot po sjellim një investigim të gazetarit Artan Hoxha, publikuar në emisionin “Xhungël” në News 24

Në fakt, ky është një investigim i kryer në vitin 2012, nga emisioni i Hoxhës “Xhungël” për ngjarjen e ndodhur në vitin 1998, që është ripostuar nga Artan Hoxha në rrjetet sociale dy ditë më parë. Fillimisht u tha se arkivi i Hoxhës ishte zhdukur, por gazetari ka ripublikuar videon e emisionit të tij.

Në videon e mëposhtme, thuhet se pas kapjes së një futbollistit të Fenerbaçes me 30 kg heroinë, autoritetet turke thelluan hetimet dhe arrestuan disa shtetas shqiptarë.

Sipas investigimit të Hoxhës, shqiptarët janë identifikuar me emrat Xhemail Pasmaçiu, Hekuran Hoxha dhe Fatmir Sofia. Tre ditë pas arrestimit, në 3 dhjetor 1998, gazeta turke “Hyrriet” i kushtoi një raport të vecantë aksionit të anti-drogës dhe po kështu edhe personave të arrestuar.

Gjatë kontrollit në shtëpitë e të arrestuarve u gjet edhe një sasi tjetër prej 30 kg heroine. Droga me origjinë afgane kishte për destinacion Shqipërinë.

Ajo do sillej në Shqipëri përmes rrugës tradicionale që ndiqnin kamionët tregtarë. Gjykata turke, vendosi që të arrestuarit të gjykoheshin nën masën e arrestit me burg. Xhemail Pasmaçiu, së bashku me të arrestuarit u akuzuan për trafikimin e 30.5 kg heroinë” thuhet në investigimin e emisionit Xhungël

Sipas të dhënave që vijnë nga qarqet mediatike rezulton se një nga personat e arrestuar për trafik droge sipas lajmit të raportuar në ‘Hurriyet’ dyshohet se është pronari i një televizioni në Shqipëri por me emër të ndryshuar. Një trafikant droge që drejton një media./CityNews

Për më tepër ndiqni emisionin investigativ të gazetarit Artan Hoxha në lidhe me këtë çështje

Man hatte damals schon die Justiz gekauft, produzierte selbst gefälschte Grundstücks Urkunden und so kam jeder Gangster frei.

Kondi als höchster Verfassung Richter machte Urteile gegen prominente Drogen und Sex Sklaven Bosse ungültig, was zeigt, wie korrupt und kriminell die Gestalten sind.

Zu den gerade neuen veröffentlichtten wikileaks Dokumenten, gehört auch eine Depesche über den Primitiv Verbrecher Timjo Kondi, der noch vor 3 Jahren höchster Richter in Albanien war und Urteile mit 20 Jahren Haft aufhob, für übleste Verbrecher im Sex Sklaven Handel und Drogen Handel: 2 besonders üble Mafiosi kamen frei: Fatmir Tahiraj, Arjan Kane, weil Timjo Kondi, einfach die Urteil aufhob. Warum diese vor 10 Jahren schon gut bekannte korrupte Gestalt Thimjo Kondi, von Internationalen gelobt wurde, wird sowieso niemand verstehen, sondern ein Alarm Zeichen, für die Deppen Experten der EU und USA, das man mit sowas überhaupt je zusammenarbeitete und erklären das Scheitern der Justiz Missions EURALIUS und OPDAT, denn auch ein Kresniq Shahiu, sabbelt 10 Jahren nur das Selbe.Sowas lässt sich nur mit OK-Reporting und Sexueller Bestechung, der ausländischen Berater erklären. Die komplette Albaner Mafia, Mörder, Drogen Bosse und Bordell Besitzer läuft frei herum in Albanien, oft mit neuen Namen versehen. Kommen ehrliche Polizisten, und wollen verurteilte und gesuchte Mörder festnehmen, werden sie vom Kartell der Geschäftsleute erschossen. 4 hohe Polizisten werden bei Durres erschossen ( 1 2 3) ! Richter wie die jetztige Verfassungs Präsidentin Becaj, versorgen ihre Töchter und Söhne mit Jobs in der Albaner Adminstration, was Alles erklärt, warum die so verblödet sind.
…………………………..

http://news.albania.de/2011/08/31/thimjo-kondi-hochster-verfassungs-richter-im-dienste-der-top-mafia-des-fatos-nano/

Anëtari i KLD-së dhe disa detaje mbi linjën e drogës Turqi-Shqipëri

Aida Nako April 19, 2014 14:22

Anëtari i KLD-së dhe disa detaje mbi linjën e drogës Turqi-Shqipëri

Është konsideruar si një nga vendimet më skandaloze të drejtësisë shqiptare dhe ka shkaktuar edhe një krisje të raporteve diplomatike më Gjermaninë. Në emrat e gjykatësve që e kanë marrë këtë vendim, shihet sërish ai i Gjin Gjonit, sot, një nga anëtarët e KLD-së. Vendimi ka të bëjë me një shtetas turk të shumë-kërkuar për trafik ndërkombëtar droge Abdulselam Turgut, i cili u la i lirë nga Gjykata e Apelit në Tiranë, dhe mnjëherë u zhduk nga banesa e tij pa adresë.

I arrestuar në Rinas më 18 shkurt të vitit të shkuar për llogari të drejtësisë gjermane, ai doli nga burgu fal një vendimi skandaloz të marrë nga tri gjykatës: Gjin Gjoni, Hysni Demiraj dhe Agron Papajani, të cilët kanë vendosur “ndryshimin e vendimit të Gjykatës së Tiranës, duke ndryshuar masën e sigurimit nga ‘arrest në burg’ në ‘arrest shtëpie’, në godinën e ndodhur në ‘Kthesën e Kamzës’.”

Vendimi i gjykatës është shumë i thatë dhe në të nuk parashikohej nëse kjo “godinë”, e cila nuk kishte as numër, dhe as adresë të saktë, duhet të survejohet nga Policia e Shtetit. Sapo la qelinë Turgut u largua dhe nuk u gjend më.

Linja e drogës dhe Policia shqiptare

Arrestimi i 44-vjeçarit turk, që u kërkua për llogari të drejtësisë gjermane, u krye asokohe në një heshtje të plotë nga ana e policisë shqiptare. Dyshimet pse policia e mbajti sekret arrestimin e trafikantit turk duket se lidheshin me njerëz të fuqishëm në Policinë e Shtetit, që kanë kontrollin mbi këtë linjë të trafikut të drogës.

Shërbimet e inteligjencës perëndimore hetuan lidhjet e këtij grupi shqiptarësh me një nga ish-drejtuesit më të rëndësishëm të Policisë së Shtetit, i cili urdhëroi mbajtjen në heshtje të arrestimit të këtij shtetasi turk në Rinas. Dhe treshja e Apelit mes të cilëve Gjoni bëri pjesën tjetër të “punës”. Asokohe u shkrua se nëse hetohej kjo linjë trafiku, mund të zbardheshin dhe disa enigma që lidhen me disa kurthe, në të cilat ka rënë policia shqiptare, kur në një rast u morën dhe katër jetë policësh.

Gjermania përgatiti një notë proteste ndaj lirimit të trafikantit turk. Në rrugë jozyrtare, reagimi i autoriteteve gjermane ka qenë mjaft shqetësues, ku rrezikohej bashkëpunimi në të ardhëm i drejtësisë shqiptare dhe asaj gjermane, ndërsa nuk përjashtoheshin as masat më të ashpra për këtë vendim skandaloz.

Si e “argumentoi” Gjoni lirimin

Vendimi në fjalë është marrë në kundërshtim të plotë me ligjin dhe jashtë kuadrit të provave që ndodheshin në dosjen e trafikantit turk. “Masa e sigurimit me afat 40-ditor e përzgjedhur nga gjykata është tejet ekstreme dhe nuk i përgjigjet rëndësisë së faktit. I arrestuari është vendosur nën masë sigurimi për efekt ekstradimi në Gjermani. Nuk ka kërkesë për ekstradim, por ka vetëm një kërkesë për masë shtrënguese. Të arrestuarit i janë marrë dokumentet, ai nuk ka rrezik ikjeje, pasi ka lëvizur gjithmonë lirisht brenda shtetit turk dhe ai është i sëmurë, ka një kontratë qiraje me shtetas shqiptarë, ka një biznes të rregullt, është familjar.” – shkruante në vendim Gjoni dhe kolegët e tij

Por “familjari me biznes të rregullt” që “nuk kishte rrezik ikjeje”, u zhduk sapo doli nga dera e Gjykatës.

Mësohet se turku i arrestuar atë kohë në Shqipëri ka përdorur disa linja për dërgimin e heroinës në vendet perëndimore. Pikënisja e të gjitha linjave është vendlindja e Turgut, Turqia. Më pas fillon e ashtuquajtura linja e “Ballkanit”. Droga përpunohet dhe paketohet në Turqi, niset në Greqi, kalon në Shqipëri e përfundon në Itali. Ndërkohë, linja e “qendrës” niset sërish nga Turqia, shkon në Bullgari, Maqedoni, Serbi, Mali i Zi, Bosnja, Kroaci, Slloveni dhe përfundon sërish në Itali ose Austri. Ndërsa linja e “veriut” niset nga Turqia, kalon në Bullgari e Rumani për të përfunduar në Austri, Hungari, Çeki, Poloni dhe përfundon në destinacion në Gjermani.

Turgut dhe një shkrim në median turke

Abdulselam Turgut përmendet si emër edhe në shtypin turk, në një operacion antidrogë të kryer në këtë vend. Sipas shtypit turk, Abdulselam Turgut është mes pesë emrave të tjerë, ku ka edhe shtetas shqiptarë, që sipas shtypit turk kishin bërë plane të fusnin një ngarkesë heroine edhe në Shqipëri, nëpërmjet një mjeti të ngarkuar me patate. Por ky plan ka dështuar pas arrestimit të një futbollisti, i cili u kap me 30 kilogramë heroinë.

Linku i lajmit i gazetës Hyrriet, që lidh këtë emër me disa shqiptarë të akuzuar për trafik droge në Turqi është: http://arama.hurriyet.com.tr/arsivneës.aspx?id=-50797

Aty shkruhet se një futbollist i Fenerbahçes me origjinë shqiptare, Ismail Çira është arrestuar nën akuzën e trafikut të drogës. Gjykata ka kërkuar deri në 30 vjet burg për shkak të pozitës që Çira ka pasur në trafikun e drogës. Në një rast tjetër në Stamboll janë arrestuar si bashkëpunëtorë të Çirës Musa Qazim Ay, Xhemail Pasmaçiu, Hekuran Hoxha, Fatmir Sofia dhe Abdulselam Turgut, të cilët po gjykohen të burgosur.

Më tej artikulli i Hyrriet shpjegon se si futbollisti Çira erdhi në Turqi dhe si u përfshi në trafikun e drogës.

 

Shqetësim për gjyqësorin shqiptar

Avokati i të akuzuarit për trafik droge ishte një nga avokatët e njohur që merret dhe me çështje politike në Shqipëri. Ai mbrojti ministrin Fatmir Mediu, të akuzuar për tragjedinë e Gërdecit dhe ka mundur të mbrojë atë me imunitet. Siç dihet, çështja Mehdiu lidhet ngushtësisht me çështjen që rrethon përfshirjen e djalit të kryeministrit në atë biznes.

Nga ana tjetër, burime nga Prokuroria e Përgjithshme thanë se ky nuk është rasti i vetëm që shtete të huaja shqetësohen për vendimet e gjyqësorit shqiptar. Pak javë para këtij vendimi skandaloz të Gjonit dhe kolegëve, Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë ka marrë një vendim të ngjashëm për tre shtetas të huaj të kapur me një ngarkesë prej 40 kilogramë heroinë, e cila ishte ngarkesa më e madhe e sekuestruar ndonjëherë në Shqipëri. http://www.gazetadita.al/anetari-i-kld-se-dhe-disa-detaje-mbi-linjen-e-droges-turqi-shqiperi/

Wer stoppt die Türkei mit dem Drogen Export nach Europa, durch die NATO Banden aus Afghanistan

Da die Deutschen Aussenminister extrem korrupt sind, Drogen Handel als Wirtschafts Faktor sehen, wird die Geldwäsche der Internationalen Kartelle nicht verfolgt, welche auch teure Expoert Güter kaufen, wie Luxus Autos. Jeder Kriminelle hat Freie Fahrt, wird in Deutschland hofiert, denn damit machen Politiker viel Geld, über Lobby Vereine. Der Fall des Abdulselam Turgut, Was jeder weiß, auch siehe Willy Wimmer, Brief in 2003 an Verteidigungs Minister Peter Struck. Die Bundeswehr ist Partner der grössten Verbrecher, Drogen Kartell in Afghanistan und die Bondsteel Anlage im Kosovo, inklusive Drogen Labors im Nah Bereich, dient der Drogen, Terroristen, Waffen Netzwerke unter US und NATO Kommando. Schande über diese Langzeit Verbrechen, obwohl eit 15 Jahren im Detail und auch seit Vietnam bekannt, mit identischen Leuten als Hintermänner. *

Hekuran Hoxha, Unter Capo der Drogen Kartelle (Diplomaten Bestechungs Motor)nach Deutschland und von Abdulselam Turgut

Hekuran Hoxha, Unter Capo der Drogen Kartelle (Diplomaten Bestechungs Motor)nach Deutschland und von Abdulselam Turgut

Interpol Haft Befehl wegen Lieferung von 1 Tonne Heroin nach Deutschland zeigt Abgründe der Türkischen Politker, wo die Unter Capos Stapel Weise in Albanien über 3.000 Geschäfts Visa erhielten, über eine von der Mafia kontrollierten Deutschen Botschaft im Visa Skandal, vor 10 und mehr Jahren. Hekuran Hoxha, kann ungehindert nach Deutschland reisen, trotz Verhaftungen wegen Drogen Schmuggel in der Türkei und in Albanien. Die Familie bietet eine sichere Zweigstelle in Deutschland, wie bei Thepsi Clan, Gashi und Hashim Thaci Mord Clan bis zu Haradinja und Kelmendi.

Die NATO spielte eine besonders wichtige Rolle, beim Aufbau der grossen Verbrecher Kartelle im Drogen Handel.