Georg Soros: Marionette von Martin Schulz und Steinmeier: Zoran Zaev bei den Radikal Islamisten in Skopje

Die unendliche Geschichte einer Verbrecher Klasse, die sich „Eliten“ nennen, für einfachste Dinge wie Justiz in den Balkan zu korrupt und kriminell ist.

Zaev’s Kolede Song in front of BESA’s Radical Islamists
PES Budapest 2015: Gangster Treffen der Korruption: Zoran Zaev Ma
Friday, 06 January 2017 This morning thousands of Macedonian kids ventured out into the snowy conditions to sing traditional Christmas Kolede songs. Apparently, so did SDSM leader Zoran Zaev who with former interim MoI Oliver Spasovski were filmed by Zhurnal journalist visiting the headquarters of the islamic radical movement BESA who won 3MP spots in Parliament.

Zaev has given up on forming a Government with DUI. The SDSM leader called Ahmeti an illegitimate representative for the albanians in Macedonia. Apparently, Zaev is their legitimate representative and the radicals in BESA.

We have no information what was discussed at this meeting, but if the Soros and USAid financed media is any reference, they have been discussing to prep for violent protests because the SDSM will be in opposition for another four years.

Zaev’s plan for Macedonia:

 


Skandali presidencial, Pacolli akuzohet për një milion ryshfet

Behxhet Pacolli, fälscht Urkunden des Staates Mali, für eine angebliche Kosovo Anerkennung

Pacolli – Mabatex

Schwere Belastung durch den Betrüger, ehemaligen Verfassungs Präsidenten Ever Hasani, gegen Behgjet Pacolli, der für 1 Million € das Verfassungsgericht bestechen wollte, für eine günstige Entscheidung, das Behgjet Pacolli als Präsident bestätigt wird.
Der Prozeß im Kosovo beginnt gegen den Ex-Verfassungs Präsidenten: Enver Hasani, der zusammen mit der Haupt Informations Stelle AIIS die Internationalen um 500.000 € betrog.

Pacollit i përgatitet kallëzim penal për falsifikim e mashtrim

1 Million € for Präsident!

Skandali presidencial, Pacolli akuzohet për një milion ryshfet

Skandali presidencial, Pacolli akuzohet për një milion ryshfet

Zeqa: Akuza e ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese ndaj Pacollit e tregon shembullin më të keq të lidhjes së institucioneve më të larta të shtetit me krimin e organizuar

Akuza e ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se Behgjet Pacolli ka ofruar 1 milion euro për të ndryshuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, lidhur me ligjshmërinë e zgjedhjes së tij në krye të Presidencës është shumë serioze dhe kërkon reagim të menjëhershëm të Prokurorisë Speciale, që, sipas detyrës zyrtare, të hetojë këtë rast“, thekson analisti Bejtullah Ibrahimi

Deklarimin dhe akuzimin publik nga ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, adresuar liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, sipas të cilit del se njerëzit e tij i kanë ofruar një milionë euro për të ndikuar në vendimin e Gjykatës Kushtetuese, asokohe për ish-presidentin, të cilin e rrëzoi kushtetuesja, analistët dhe njohësit e fushës së drejtësisë e konsiderojnë si një rast, mbi bazën e të cilit Prokuroria e Shtetit po të ishte një institucion serioz dhe i pavarur, do të duhej hetuar si rast „ex officio“ për këtë vepër kriminale në tentativë. Sipas tyre, mbizotëron bindja se jo vetëm Pacolli është mësuar që të blejë njerëzit për qëllimet e tij, madje edhe postet e rëndësishme politike e përfaqësuese në institucione, por në këtë mënyrë funksionon kryesisht shumica e politikës në Kosovë, kryesisht me blerje të posteve përmes trafikimit dhe në dëm të qytetarëve të vendit. Denoncimi i rastit ‚Pacolli‘ nga ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese konsiderohet vetëm një shembull tipik i lidhjes me krimin. Analisti politik, Shefqet Dibrani, thotë se deklarata e ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ku e akuzonte Behgjet Pacollin se njerëzit e tij i paskan ofruar 1 milion euro për ta ndryshuar vendimin asokohe për ishpresidentin, të cilin e rrëzoi Kushtetuesja, është edhe një skandal tjetër publik, në vazhdën e aferave të mëdha që po ndodhin në vendin tonë.

Tregtia kriminale me pushtetin

Sipas Dibranit, ndërhyrja e grupeve të interesit në drejtësi është e tejdukshme. „Kjo deklaratë, bashkë me deklaratën e avokatit Tomë Gashit për rastin ‚Dehari‘, do të duhej të trajtohej nga drejtësia në Kosovë me prioritet. Por, sikurse skandalet e përgjimeve telefonike të „Grupit Pronto“, pastaj aferat për „Vjedhje në kohë lufte“ e deri tek akuzat e rënda për vrasje politike e për korrupsion të nivelit të lartë, nuk trajtohen, edhe pse kanë ndërtuar atë mozaikun tragjik të Kosovës“, u shpreh ai. „Këto deklarata dhe këto afera publike shpjegojnë se grupet e interesit po e menaxhojnë Kosovën. Deklarata e ish-kreut i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, tregon se si tregtohen tenderët me qëllime të pastra korruptive. Tentimi për blerjen e postit të presidentit është vepër penale, për të cilën sigurisht do të duhej të veprojë Prokuroria e Shtetit. Në të kundërtën edhe kjo deklaratë, edhe kjo afër do të mbetet një rast në tentativë që nuk do të prodhojë asnjë efekt anësor“, theksoi Dibrani. „Deklarata e Enver Hasanit është akuzë e rëndë, pasi ajo vjen nga njeriu që e ka udhëhequr për disa vite Gjykatën Kushtetuese, kurse në anën tjetër dëshmon se si në vendin tonë blihen postet politike“, vlerësoi më tej ai. „Sikur të kishim drejtësi, nuk do të kishim as afera kaq të rënda publike“, u shpreh më tej Dibrani.

Tre faktorët që të çojnë në pozitë…..

http://kosova-sot.info/lajme/163250/skandali-presidencial-pacolli-akuzohet-per-nje-milion-ryshfet/

SUPER-SKANDALI: Grabovci - Devollit "Kqyre se s

SUPER-SKANDALI: Grabovci – Devollit „Kqyre se s’mujta me të thirrë… m’u ka zbraz krejt fyti…“

LIDHJET MAFIOZE PUSHTET-BIZNES, ME PASOJA PËR VENDIN Bizneset e pista..

Kosovo Organ-Trafficking Retrial Disappoints EU Mission

05 Jan 17

Kosovo Organ-Trafficking Retrial Disappoints EU Mission

The EU rule-of-law mission in Kosovo expressed disappointment after the Supreme Court ordered a retrial of three men convicted of involvement in organ-trafficking from the Medicus clinic near Pristina.

Die Morina
BIRN

Pristina

The former Medicus clinic.

The EU rule-of-law mission, EULEX, told BIRN that it regretted the fact that the high-profile Medicus case will be retried after a Supreme Court ruling last month overturned the verdict convicting three Kosovo men of involvement in an organ-trafficking ring that operated from the clinic near Pristina in 2008.

Medicus clinic owner Lutfi Dervishi, his son Arban Dervishi and head anaesthetist Sokol Hajdini were found guilty of organised crime in connection with people-trafficking.

The appeals court upheld the convictions in March 2016, jailing Lutfi Dervishi and his son for eight years and Hajdini for five, but the Supreme Court ordered a retrial last month on the basis of procedural irregularities – a ruling which the EULEX judge on the court panel opposed.

“While EULEX accepts the judgment of the Supreme Court of Kosovo, the mission expresses its disappointment with the outcome of the Medicus case, where a local-majority panel annulled all previous judgments in the parts where the defendants have been convicted and returned the case to the Basic Court of Pristina for a retrial,” EULEX spokeswoman Besa Domi told BIRN.

Petrit Dushi, the lawyer for Arban Dervishi, told BIRN that the two most serious charges in the case, organised crime and people-trafficking, will be reheard at the new trial.

“The Supreme Court sent back the major part of the case for retrial; only the [allegations of] illegal medical activities are left out [of the retrial],” Dushi told BIRN.

The appeals ruling said found that “multiple illegal kidney transplants” took place at the clinic in 2008.

Poor people from Turkey, Russia, Moldova and Kazakhstan were allegedly brought to the clinic after being assured that they would receive up to 15,000 euro for their kidneys.

The EULEX prosecutor in the case said that transplant recipients, mainly Israelis, paid more than 70,000 euro for the kidneys.

Police initially raided the Medicus clinic in 2008 after a Turkish man whose kidney had been removed was found seriously ill at Pristina airport.

In March last year, the appeals court overturned the convictions of the clinic’s assistant anaesthetists Islam Bytyqi and Sylejman Dula, saying there wasn’t enough evidence to prove they were involved in organ-trafficking….

http://www.balkaninsight.com/en/article/kosovo-organ-trafficking-retrial-disappoints-eu-01-05-2017

Für einen Untersuchungsausschuss, gegen die „Verräter“ Regierung von Kriminellen in Berlin

Die Deutsche Politik Mafia, des Krieges, der Inkompetenz und Betruges plant dafür  bundesweite Bewegungsprofile der Fahrgäste, nachdem die Fiasko-Politik bereits Schleuser Organisationen finanziert. Die nächste Null Nummer der Inkompetenz: CSU Minister Christian Schmidt, und die Landwirtschaft Der Ignorant“

Einführung von deutschlandweiten E-Tickets

Das Verkehrsministerium fördert mit 16 Mio. Euro eine digitale Mobilitätsplattform; nutzerbar über Chipkarten oder als Handyticket. Bis 2019 sollen Fahrkarten aus Papier für Busse und Bahnen nahezu überall verschwunden sein. In der Praxis sei eine Vernetzung für einen verbundübergreifenden ÖPV mit anderen Mobilitätsdienstleistungen nur ansatzweise vorzufinden; die Zuständigkeiten liegen auf mehrere staatliche Ebenen. Mit der Vernetzung können dann auch einfach bundesweite Bewegungsprofile der Fahrgäste erstellt werden.
golem.de, heise.de


Berlin, den 06.01.2017
www.zivilekoalition.de  www.buergerrecht-direkte-demokratie.de   www.freiewelt.net
Merkel, Migranten

Merkel und Co. müssen endlich zur Verantwortung gezogen werden

 

2016 wird als ein Wendepunkt in die deutschen Geschichtsbücher eingehen. Nach ersten islamistischen Anschlägen in Ansbach und Würzburg im Sommer, brach sich der Terror mit 12 Toten und vielen Schwerverletzten kurz vor Weihnachten in Berlin endgültig Bahn. Durch die willkürliche Öffnung der Grenzen haben Merkel und ihre Regierung Tod und Terror nach Deutschland importiert. Alles bisherige war erst der Anfang. Wer das aber ausspricht, der wird heute attackiert, er „schüre Angst“, ist verantwortlich für das „Klima des Haßes“ und der gleichen mehr. Und nach dem nächsten Anschlag wird man ihm dann wieder vorhalten, er freue sich doch über das Blut und die Toten. Dieses Land steht am Abgrund und der Verstand scheint sich zu verabschieden.

In vielen deutschen Städten entwickeln sich schleichend sogenannte No-Go-Areas, in denen Scharia-Gerichte Recht sprechen, radikal-islamische Gruppierungen wie Pilze aus dem Boden schießen und das Straßenbild sich wandelt. Migranten haben in den ersten sechs Monaten des vergangenen Jahres 142.500 Straftaten begangen. Im Vergleich zu 2015 entspricht dies einer Zunahme von 40%.

Für all diese Entwicklungen zeichnet die Merkel-Regierung verantwortlich. Deren Politik zu Lasten und zum Schaden der Allgemeinheit muß Konsequenzen für die persönlich dafür Verantwortlichen haben. Unsere Aufforderung nach Einsetzung eines „Untersuchungsausschusses Merkel“ folgend, haben Bürger bereits 157.000 gleichlautende Petitionen an ausgewählte Abgeordnete gesendet.

Jetzt machen wir weiter: Bitte unterstützen Sie die Einsetzung eines Untersuchungsausschußes gegen Frau Merkel, indem Sie hier weitere Bundestagsabgeordnete auffordern, sich dafür einzusetzen. Alle Taten der Merkel-Regierung müssen schonungslos aufgearbeitet und geahndet werden. Dafür kämpfen wir. Werden Sie Teil unserer Bewegung und kämpfen Sie mit uns.

Mit sehr herzlichen Grüßen aus Berlin bin ich Ihre


Beatrix von Storch