Türkischer Landtags Kandidat in Hessen: Kadin Sanli fordert, das Döner aus Menschenfleich gemacht werden

Man kann es kaum glauben, aber selbst auf Nachfrage, erklärt er diese Forderung, weil Menschenfleisch, sei viel gesünder! Ab Minute 6 !
Auch andere Ausführungen sind vollkommen extrem, so das alle Türkischen Putzfrauen, direkt bei der Stadt angestellt werden.


RTL Skandalinterview mit türkischem Politiker – MyVideo

Seine Website gibt es nicht mehr: http://www.kadimsanli.de/

Kommentar: Wer lässt nur solche Intelligenzen auf die Menschheit los.

Kadim Sanli – Was soll das? 17.01.2008 um 01:25

Für die Kreiswahl in Frankfurt stellt sich ein Freier Kandidat auf, der es vor einem Jahr schonmal versuchte. Sein Name ist Kadim Sanli. Damals vermuteten viele schon, dass Kadim Sanli als Propagandawerkzeug eingesetzt wird, um die ausländischen Bürger (besonders Türken) in ein schlechtes Licht zu rücken. Aber macht euch selbst mal ein Bild von ihm:

Hier mal sein ehemaliges Wahlplakat von 2007 (Das neue Plakat sieht aber fast genauso aus):

/dateien/pr42109,1200529524,kadimsanli.jpg

Man weiss nicht, ob man lachen oder weinen soll.

Hier mal ein Bild von seinem damaligen Wahlprogramm von 2007, was sich aber seitdem auch nicht viel geändert hat. Die meisten Punkte findet man in seinem aktuellen Programm:

/dateien/pr42109,1200529524,sanli_programm.jpg

Das neue Wahlprogramm konnte ich auf die schnelle leider nicht im Internet finden, da seine Website (www.kadimsanli.de) derzeit nicht erreichbar ist. Warum auch immer.

Damit auch keiner glaubt, ich würde scherzen:

http://www.wahlen.hessen.de/irj/Wahlen_Internet?cid=d5ee7729564a72fe52445209973a0248#WK36

Die FAZ schrieb 2007 über Kadim Sanli:

„Hinter der Kandidatur von Aita und dem türkischstämmigen Kadim Sanli vermutet Ribaudo ein abgekartetes Spiel. Verdächtige will er nicht nennen, aber er glaubt: „Da hat jemand Angst, dass ein ausländischer Bewerber alle Ausländer bewegt.“ Deshalb habe „eine von den großen Parteien“ die beiden anderen Kandidaten ins Rennen geschickt. Pasquale Aita habe so etwas angedeutet. Der sagt am Telefon nur: „Kein Kommentar.“ Das immerhin tut er bedingungslos.

Rätseln lässt das Plakat des dritten unabhängigen Außenseiters, des türkischstämmigen Deutschen Kadim Sanli. Neben seinem Kopf steht dort als zentrale Botschaft: „Puffhaus Frau Zurück Kommen Zu Rathaus“. Und wer noch rätselt, was der 43 Jahre alte arbeitslose Kandidat damit meinen könnte, dem fallen neben Sanlis Liebe zu Großbuchstaben bald noch einige weitere Botschaften auf, zum Beispiel die etwas nebulöse Forderung: „Heißkochhäuser Erweitern, Damit Jeder Bedürftige Warmes Essen Bekommt“. Oder das Kryptische: „Privat Bus Und Privat Strom Wird Wieder Zurück Anstatt Monopol“.

Auch Sanli, der im Dezember noch großzügig eine „Roportasch“ angeboten hatte, geht nun leider nicht mehr an sein Handy. Dabei gibt es durchaus Vernünftiges auf seinem Plakat, über das es sich zu reden lohnte: den Döner zum Pflichtpreis von zwei Euro zum Beispiel. Oder das jährliche Schönheitsfestival für alle Bürger. Was immer das sein soll, es klingt sehr verheißungsvoll.“

Was haltet ihr von Kadim Sanli? Was ist der Zweck seiner Kandidatur? Ich kann mir nicht vorstellen, dass er es wirklich ernst meint. Für mich macht er sich nur lächerlich.
Ich überlege schon, ob ich ihn wählen sollte. 😉 Was würdet ihr ihm vorschlagen? Würdet ihr ihn wählen? 🙂

Wer noch ein Interview von damals lesen möchte, der kann es hier tun:

http://www.journalportal.de/blog/?p=331

SHBA: Berisha luan me terrorizmin e drogë – Biznesmeni i Berishës fiton: Bashkim Ulaj

16 Dhjetor, 2011

Aktualitet / Flash | nga AMA-News

 

SHBA i kërkon llogari Arvizusë për trafikun Iran-Shqipëri, Berisha luan me terrorizmin

Kryeministri Sali Berisha luajti sot me kartën e fundit të tij. Të patriotizmit dhe celulave antikombëtare apo segmente antishqiptare siç i quajti edhe vetë. Informacionet që ka siguruar agjencia e lajmeve AMA flasin për një tangjente të qëllimtë politike të kreut të mazhorancës, që shërben njëkohësisht si kërcënim ndaj ndërkombëtarëve por edhe për të fshehur gjurmët ndaj publikut. Çfarë ka ndodhur?.

Me lojën e antishqiptarizmit dhe segmenteve, Berisha po përpiqet të bindë shqiptarët se opozita nuk e do vendin dhe është dashakeqëse. Por nga ana tjetër ka informacion se CIA i është vënë këmba këmbës për trafikun e drogës me Iranin ku ka bashkëpunuar për disa muaj në marrëveshje të fshehtë. Prej ditës që i është zbuluar kjo lidhje (fal dëshmisë së oficerit të Gardës Iraniane), kryeministri nuk ka gjetur qetësi. Bëhet fjalë për tre javët e fundit. Nuk ka dhënë asnjë deklaratë publike për ngushëllime ndaj familjes së oficerit të SHISH në Durrës, duke u munduar ta shesë si vetëvrasje. Nuk ka folur për artikullin e “The Times” që e lidh Shqipërinë me terroristët islamikë dhe Iranin. Ka urdhëruar prerë mediat afër tij që të mos lëshojnë asnjë “gërmë” rreth kësaj çështje edhe sikur lufta të plasë.

Por nuk ka bërë llogaritë siç duhet. Kjo pasi tashmë CIA (sipas informacioneve që zotëron agjencia), tashmë i ka mbledhur provat që çojnë hetimin në një bashkëpunim kriminal Iran-Shqipëri për të ndihmuar terrorizmin. Burime të rezervuara thonë se janë zbuluar të gjitha fluturimet e kryera me avionë dhe lundrimet, pavarësisht se agjenti i SHISH u eliminua. Provat kanë mbetur duke mos u fshirë të gjitha. Janë zbuluar transaksionet, hyrje daljet e personave të dyshimtë dhe pajisja e tyre me dokumente shqiptare. Akuza ndaj qeverisë është e gatshme, “bashkëpunim me terrorizmin”. Që prej vizitës në Izrael, ku Berishës iu tha nga burimet e tij se situata është përkeqësuar dhe SHBA disponon prova të besueshme, kryeministri e bëri Ahmedinexhadin publikisht nazist (nuk kishte folur kurrë më parë për të).

E që prej kthimit nga spiritualizmi izraelit nuk ka gjetur qetësi deri në gjendjen e të fikëtit të pretenduar por që ishte një paralizë e pjesshme e mbajtur e fshehtë. Pikërisht për këtë shkak Berisha po përpiqet të tërheqë vëmendjen në popull duke bërë lojën e tij. Por burimet i thanë agjencisë tonë të lajmeve se brenda pak ditësh pritet një lajm edhe më i bujshëm që do e fundosë fare qeverinë dhe mund ta implikojë të gjithë vendin në një spirale që mund ta rrezikojë seriozisht. Për këtë shkak kryeministri po ndërmerr të gjitha manovrat, por mbahet nën mbikëqyrje të rreptë nga BE dhe SHBA. Këto të fundit e dinë rrezikshmërinë e tij dhe lojën me kërcënimin terrorist që u ka bërë dhe vazhdon që t’u bëjë. Por nuk kanë ndërmend ti japin më mbështetje si dikur. Gjithashtu mësohet se Hillari Klinton në një telegram ndaj ambasadës amerikane në Tiranë, i ka kërkuar llogari përse nuk kanë dhënë informacion për lundrimet e anijeve, fluturimet e avionëve me drogë, vrasjen e oficerit të SHISH, të huajt e dyshimtë qëlëvizin në Shqipëri dhe detaje të tjera. Prej disa javësh posti i Aleksandër Arvizu është në rrezik të madh dhe fati i tij varet vetëm nga Uashingtoni, nëse në të vërtetë nuk ka informuar departamentin sipas rregullave.

http://www.ama-news.al/2011/12/

Video

GSH ekskluzive: Shqipëria tregti armësh me Jemenin

Biznesmeni i Berishës fiton
tenderin 40 milionë euro

Shqiptarja.com zbardh dokumentet e të vërtetës së tenderit për fibrat optike në Shqipëri, një skandal që ka nisur vitin e kaluar, dhe çoi në sherr dy ministri dhe dy ministrat (Olldashi dhe Pollo), një tender me vlerën e 40 milionë eurove. Në 23 gusht të vitit 2009, ministri Olldashi me lejen administrative nr.120 “Për dhënien me kundërshpërblim të të drejtës së përdorimit të aksit rrugor kombëtar” autorizon kompaninë ATU (Albanian Telecommunication Unit) për shtrimin e fibrave optike.

Pavarësisht sherreve që kanë pasur me njëri tjetrin Pollo dhe Olldashi se kush do të bënte tenderin prej 40 milionë eurosh, dhe pavarësisht faktit se prokuroria e Përgjithshme, me kërkesë të ministrit Olldashi, mbylli në 17 tetor të këtij viti hetimet për situatën monopol në dhënien e kësaj lejeje administrative, duket se pas 40 milionë eurove, nuk është se fshihet dot më një biznesmen i fuqishëm, i lidhur drejtpërsëdrejti me kryeministrin Sali Berisha, Bashkim Ulaj. 

ÇFARË KA NDODHUR
Albanian Telecommunication Union (ATU) është kompania fituese ekskluzive e ankandit publik për tenderat optikë të rrugëve kombëtare, e cila sic e përmendëm, jepet në shkresën 120 të datës 23 gusht 2010 të ministrit Sokol Olldashi.

……………

http://www.shqiptarja.com/news.php?IDNotizia=67257&IDCategoria=1

Bashkim Ulaj, Strohmann der Familie Salih Berisha rund um Betrug, Geldwäsche und Fake Lizensen

In Albanien Nichts Neues, denn es war vor einem Jahr schon deutlich, das immer mehr Geschäfte schliessen und ebenso die Energie Geschäfte, in der Regel reine Betrugs und Bestechungs Geschäfte der Salih Berisha – Ilir Meta Mafia waren. Fake Geschäfte, mit Phantasie Firmen, ohne jedes Know How. 5.000 Lokale hatten allein in Durres, keinen Strom bezahlt schon in 2009, über 200.000 Haushalte Nichts für Wasser und insgesamt 500.000 Haushalte und kleinere Firmen in Albanien vor 8 Monaten.

An der Person Bashkim Ulaj, wird deutlich wie die Familie Berisha sich HEC Wasserkraftwerks Lizenzen selbst besorgt, ebenso für Chrom, Breitband Kabel, oder Staatsgelder in eigene Baufirmen umleitet. siehe auch die Geschäfte von Luzim Basha – der Familie Salih Berisha mit dem Balkan Gangster Damir Fazlic.

upgrade am 27.12.2011: Man hat nun die Firmen Konstruktion noch verfeinert, inklusive einer Zyprischen Luffirma, was die Balkan Mafia auch für Geldwasch Firmen aus dem Drogen Handel bevorzugt: Beteiligt sind nun Isuf Ahmetaj, Artila Ulaj und die Zyprische Firma: TISPOLE ltd! Was Neues haben sich die Profi Banditen nicht mehr einfallen lassen: siehe: Biznesmeni i Berishës fiton
tenderin 40 milionë euro
Deshalb wollen diese Kleptokratie Betrüger auch keine Justiz!

…..

http://www.albania.de/alb/index.php?p=2780

Bashkim Ulaj (rechts) mit dem Häuptling der Tropoje Verbrecher Clans, Salih Berisha.
(Dërguar më: 11/04/11) Tedi Blushi
Drejtoria e Përgjithshme e Rrugëve ka zhvilluar në datën 8 prill dy tendera. I pari ka qenë ai për ndërtimin e ‘Rrugës së Arbrit’ (segmenti Ura e Brarit – Hyrje tuneli Qafë Murrizë), me fond limit të përcaktuar, vlerën prej 1.945.051.750 lekësh. Ndërsa tenderi i dytë ka pasur për objekt prokurimi sistemim-asfaltimin e rrugës Librazhd-Qafë Stude (loti 3). Fondi limit i përcaktuar ka qenë 1.894.399.110 lekë. Për të mundësuar që të dy këto tendera të fitohen me vlerën e tyre të plotë, nga ana e DPRR-së është vendosur një kriter diskriminues, që aktualisht e plotësojnë vetëm dy firma. Bëhet fjalë për kompanitë “Gener 2” dhe “Victoria Invest”, të cilat dyshohet se janë paracaktuar si fituese…..
Shkelzen Berisha
URL: http://www.balkanweb.com/index.php?id=87893
Shkëlzen Berisha fiton tenderat e Ujësjellësit
(Dërguar më: 01/11/10) Tedi Blushi
Shkelzen Berisha

……….

albania.de

Djindjic’s mother and sister files lawsuit against Covic and Ilic

LAWSUIT AGAINST FORMER OFFICIALS

Djindjic’s mother and sister files lawsuit against Covic and Ilic

Zoran Djindjic’s mother Mila and sister Gordana Filipovic Djindjic have filed lawsuit against politicians Nebojsa Covic and Velimir Ilic accusing them to have been involved in assassination of Serbian Premier.

Gordana Filipovic Djindjic and Mila Djindjic

In the lawsuit that ‘Blic’ had the insight into, there is written that both politicians
are ‘guilty for not having reported preparations for assassination and attack on the
constitutional order’. Covic has been also said to have instigated to assassination.

 

 

 

Proofs – testifying by members of Zemun gang

Nebojsa Covic

The lawsuit refers to public testifying by witnesses-collaborators Dejan Milenkovic
Bagzi and the written statement by the latest arrested member of the Zemun gang Milos Simovic. Among proofs there is also a letter which Milorad Ulemek Legija sent to Velimir Ilic in February of 2003.

 

The lawsuit also quotes statements by Covic and Ilic about support by the DSS leader Vojislav Kostunica. Srdja Popovic, lawyer of the Djindjic family has filed lawsuit against Vojislav Kostunica for assassination of the Premier.

 

Agreement with Covic

In the new lawsuit there is written that the witness-collaborator Milenkovic testified, and the court accepted, that Covic had supported assassination of Zoran Djindjic.

Velimir Ilic

Namely, Milenkovic said that at the beginning of February, 2003 Dusan Spasojevic in the presence of Milos Simovic and Aleksandar Simovic told Covic in a flat in Vojvode Stepe Street where they met, that Ulemek had made an agreement with Covic. Milenkovic says to have heard from Spasojevic that Ulemek was maintaining contact with Covic via person he named ‘Aca Bulic’s mother’.

 

The most recent arrested member of Zemun gang Dusan Simovic confirms statement by Milenkovic adding his knowledge about the meeting with Ulemek.
‘Ulemek showed by gesticulation the lower part of ear what meant that Djindjic should be killed. He took a newspaper and crossed the Premier’s photograph. He said to have been at the meeting where Coki requested that from him.

 

At that time that name meant nothing to me. We asked who he had referred to and Ulemek said Coravi and wrote the name of a person who ordered assassination. Ulemek told Spasojevic that after assassination of Djindjic Coki would be appointed Prime Minister, that he did not want to work with people less capable than he’, Simovic wrote.


Ulemek’s letter

………..

http://english.blic.rs/News/8267/Djindjics-mother-and-sister-files-lawsuit-against-Covic-and-Ilic

News: Zemun Clan – Red Barrets and the assassination of Premier Zoran Djindjic

 

More Red Beret arrests in Serbia

26/09/2011

A probe into activities of a special ops unit could shed new light on the Djindjic assassination.

By Igor Jovanovic for Southeast European Times in Belgrade — 26/09/11