Albanien: die Mafia rund um das Attentat gegen Dritan Avallaj, genannt Tan Lepri

Der Super Mafia Boss: Dritan Avallaj, fuhr einen gepanzerten Luxus Mercedes mit dem Deutschen Kennzeichen: El 412 S

(EL= Elmsland)

„Alles ist Markt in Albanien, alles ist käuflich“
Das Credo von Mutter Teresa hat im Land der Skipetaren kaum noch Bedeutung (01. Februar 2006)

Kein Wunder in Sicht
Albaniens Wirtschaft leidet weiter unter Clanstrukturen, Unterentwicklung und den Folgen einer verfehlten Privatisierungspolitik (01. August 2010)

Zum Attentat, dem Dritten Attentat, auf den Mafiosi Tan Lepri, oder Dritan Avllaj! Natürlich auch mit Hashim Thaci, eng verbunden, denn in Geschäften ist man auch mit der Serben- und Kosovo Mafia, eine Einheit.

lt. eigener Aussage, parkte er vor der PDIU Partei Zentrale in Tirana, wobei die PDIU, eine reine Mafia Partei ist, was ja länger schon bekannt ist, wo man die Partei Spitze mit Dashemir Tahiri (Chef der berüchtigten Zani Causi Mord Bande, Namen geändert, weil er auf der Interpol Liste seit 1991 steht) auch als Jo Biden und CIA Vertretung in Albanien besser betrachten sollte u.a. für den Drogen schmuggel.

Dashamir Tahiri
Gangster Treffen: der prominente Mafia Boss aus Vlore: Dashamir Tahiri = Tahir Muhedini und Jo Biden!

aus Balkaninfo

URL: http://www.balkanweb.com/index.php?id=95766

Avllaj: S’kam hasem, atentati, policia dyshon per vrases me pagese

(Dërguar më: 26/03/11) Klodiana Lala

Zbardhet dëshmia e biznesmenit Dritan Avllaj, i njohur ndryshe si Tan Lepri, i cili mundi t’i shpëtonte për mrekulli një atentati të sofistikuar. Pak orë pasi mjekët i kanë hequr plumbin nga shpatulla e djathtë, Tan Lepri është rrëfyer për prokurorët duke treguar të gjitha detajet e ngjarjes kriminale, në shënjestër të së cilës ishte vetë ai. Seanca e pyetjeve është zhvilluar në ambientet e Spitalit Ushtarak në orët e para të mëngjesit të së premtes, kur nuk kishin kaluar shtatë orë nga momenti kur dy persona të cilët ecnin me një motor, i bënë pritë dhe qëlluan 40-vjeçarin. Biznesmeni Avllaj nuk ka drejtuar gishtin ndaj askujt për ta akuzuar si atentatorin e tij. “Kam arritur të dalloj që ishin dy persona që ecnin me një motor. Në kokë kishin skafandër. Drejtuan armën dhe qëlluan në drejtim të xhamit të pasmë të makinës, ku unë ndodhesha i ulur. Nuk kam arritur t’i njoh, pasi u shtriva në sedilje t’u shpëtoja plumbave. Shoferi shtoi shpejtësinë e makinës dhe arritëm t’ia dilnim mbanë”, – është shprehur Avllaj. Njeriu i akuzuar nga Partia Demokratike për afera korruptive, nuk ka pranuar në asnjë moment të ketë përplasje apo konflikte me askënd. “Nuk kam asnjë ide se kush mund të ketë qëlluar mbi mua, as se cilat janë motivet që i kanë shtyrë. Unë nuk kam përplasje me askënd. Vazhdoj punën duke menaxhuar bizneset e mia”, – u ka thënë Avllaj hetuesve, edhe pse emri i tij muajt e fundit është bërë një pjesë e pandashme e fjalorit politik të maxhorancës. 
Rrëfimi i biznesmenit 
Dritan Avllaj nuk ndihej fort i qetë kur zyrtarë të policisë dhe prokurorë zbarkuan në Spitalin Ushtarak për të marrë dëshminë e tij, prej nga do të ndërtonin dhe pistat e para për atentatin që për pak sa nuk i mori jetën njeriut të fuqishëm në botën e biznesit. Avllaj, i cili njihet me nofkën ‘Tan Lepri’ dhe për miqësinë e tij me kryetarin e Partisë Socialiste e njëkohësisht kreun e Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, u është përgjigjur pyetjeve të shumta që i bëheshin nga pjesëtarët e grupit hetimor. Ai ka folur për orët e fundit para se t’i bëhej atentati në rrugën “Mihal Grameno” në Tiranë, që për fat mundi t’i mbijetonte. “Ora ishte rreth 21:30. Makinën e kisha parkuar para selisë së partisë PDIU, që ndodhet në rrugën ‘Mihal Grameno’. Shoferi më priste te makina. Unë hyra dhe u ula në sediljen e pasme. Do të shkoja në një lokal ku më prisnin disa shokë. Në moment pranë makinës, në anën ku isha ulur unë është afruar një motor. Të dy personat kishin skafandër në kokë. Qëlluan disa herë dhe një plumb më kapi në shpatull”, – u ka thënë hetuesve biznesmeni i përfolur për lidhjet e tij me njerëz të njohur të politikës shqiptare. Krejt shkurt dhe pa asnjë mëdyshje ai ka deklaruar se nuk ka asnjë konflikt me askënd.

Der Gangster Dritan Avllaj, war natürlich auch mit einer gefälschten Auto Nummer, diesmal aus Deutschland unterwegs, mit seinem geklauten Luxus Mercedes! Kurz vor dem erneuten Attentag, soll er mit Salih Berisha telefoniert haben.

Biznemeni i njohur ka marrë një plagë në shpatull dhe dëmtime në mjetin “Mercedez- Benz”, S, prodhim i vitit 2010. Avllaj po lëvizte me makinë në momentin e atentatit. Makina kishte ende targa gjermane EL 412 S (EL = Emsland), dhe drejtohej nga shoferi i tij.
http://www.shekulli.com.al/2011/03/26/plagoset-me-arme-dritan-avllaj.html

Atentati, rrëfehet Tan Lepri: Armiqtë e mi jane publikë

DRITAN AVLLAJ (TAN LEPRI) I QËLLUAR DJE NE TIRANE ME GJASHTE PLUMBA PISTOLETEBiznesmeni Dritan Avllaj, i njohur në Tiranë me emrin Tan Lepri, është larguar dje në mëngjes nga Spitali Ushtarak, pas përmirësimit të gjendjes shëndetësore nga një plumb i marrë në shpatull mbrëmjen e së enjtes.Avllaj u plagos në një atentat ndaj tij, të kryer nga dy persona me motor, në afërsi të Tregut Elektrik në […]

“Freie Fahrt”, für Verbrecher – die illegalen “Immunitäts Gesetze” für Albanien Investoren

Der renommierte „economist“ bringt eigene Titelstorys, über das Mafia System des Salih Berisha, verbunden mit Hashim Thaci und anderen Kosovo Verbrechern der Politik.

HIer geht es aktuell um 200 kg Kokain, im Internatinalen Transport Gewerbe

Nichts funktioniert in Albanien und Freie Fahrt für Kriminelle! Nur die Kommunistische Propaganda funktioniert um modern gestylt.