es wurden Handys bei Mihal Delijorgji dem Chef, für viele kriminelle Geschäfte in Albanien

Handys bei Inhaftierten in Albanischen Gefängnissen sind so eine Art Standard, bei den geringen Gehältern der Wärter. Delijorgji ist der Haupt Verantwortliche in den Mafiösen Zirkeln um die Gerdec Kathatrophe, welche tief in die Albanische Politik führen. Mihal Delijorgji ist Geschäftspartner der Albanischen Super Mafia im Waffen- und Drogenhandel und Partner auch von Edi Rama über Baufirmen. Seine Immobilien sind in Albanien beschlagnahmt, was real bedeutet! Niemand kümmert sich darum und es wird lustig weiter gebaut.

Die Bau Skandale um Edi Rama mit der Mafia: Edi Rama ist Partner der hoch kriminellen SPD Banden und illegal wird dieser Mafia Zweig von der SPD und FES direkt finanziert auch über Erion Veliaj.

Tabulatet, Xhaferri: Shpifje e Ramës. Madhi: Të zbardhet përmbajtja

Total Strom Ausfall, während einem Freundschafts Fußball Spiel in Tirana

Blackout Interrupts Real Madrid’s Friendly in Tirana

Tirana | 21 January 2010 |

 

Raul Gonzales

Raul Gonzales

A power blackout in Tirana’s Qemal Stafa stadium on Wednesday interrupted for more than an hour a friendly match between the Spanish’s football powerhouse Real Madrid and the local team Gramozi.The Spanish club had travelled to Tirana to participate in the Taci Oil Cup, sponsored by controversial Albania oil magnate Rezart Taci.

tirana fussball

According to local media reports Taci has paid over 2.5 million euros for the Spanish club to travel to Tirana and play his hometown club of Gramozi.

However, in the beginning of the second half of the match the electricity went out in the stadium, only to return 70 minutes later after a generator that should have been on standby was rushed in, tied to the back of a taxi.

Angry fans shouted and threw objects onto the field as they waited for the game to restart.

Following the incident, which the local media have portrayed as a scandal that has discredited Albania’s image in the world, the Minister of Tourism, Culture, Youth and Sports, Ferdinand Xhaferri, fired the director of the stadium, Perikli Dhales.

Skandali tek 'Q.Stafa', shkarkohet drejtori. OSSH: Nuk mbajmë ne përgjegjësi

Skandali tek ‚Q.Stafa‘, shkarkohet drejtori. OSSH: Nuk mbajmë ne përgjegjësi

289 komente | [galeri foto]– OSSH ka deklaruar se nuk mban përgjegjësi për skandalin e ndodhur dje në „Qemal Stafa“ me ndërprerjen e energjisë…

Skandali, Këshilli Mbikëqyrës: Përgjegjës OSSH e ish- drejtori
Një grup hetimor po heton skandalin e ndërprerjes së energjisë për 85 minuta teksa luhej ndeshja Gramozi- Real Madrid në stadiumin “Qemal Stafa“. Ndeshja  transmetohej live ne Shqiperi dhe Spanje. Mes të shoqëruarve, pjesëtarë të stafit të mirëmbajtjes së stadiumit e punonjës të OSSH-së. PS fajeson qeverine: „Na beri gazi i botes“. Skandali me dritat, ndersa ne stadium ishte dhe ministri i Sporteve dhe ministri i Energjetikes. Mblidhet Këshilli Mbikëqyrës i stadiumeve.
» Futbollistët: Reali u bë gati të ikte
» FSHF:Nuk u zbatua rregullorja
» Mediat spanjolle: Lojë e turpshme në Shqipëri
» Skandal në ‘Qemal Stafa’, Black Out gjatë Gramozi-Real
» Skandali, reagon ‘Taci Oil’
» Gazmend Sollaku, drejtori i ri i stadiumit
FOTO | VIDEO | VIDEO | VIDEO | KOMENTO (63)

Die Seilbahn zum Berg Dajti bei Tirana, fiel ebenso heute wegen Strom Ausfall aus

TRANSLATE Perktheje lajmin ne gjuhe te tjera
Postoje në facebook Postoje në Google Postoje në My Yahoo Web Postoje në Microsoft Life Postoje në reddit Postoje në delicious Postoje në wikio
Shqiperi  
Defekt në teleferik, qytetarët bllokohen në Dajt
 
TIRANE- Përfundon pritja e qytetarëve të bllokuar në malin e Dajtit, pas një defekti elektrik ne motorrin e teleferikut. Pas më tepër se 3 orë pritje, qytetarët kanë mundur të zbresin nga mali i Dajtit i mbuluar nga dëbora. Mësohet se zbritja po bëhet duke vënë në përdorim motorrin e emergjencës.

Ora:19:00- 50 qytetare bllokohen ne Dajt per 3 ore
Gazetari Gerti Xhaja informon nga vendngjarja se njëri prej motorrëve të teleferikut ka pësuar defekt ndërsa menjëherë është ndezur motorri rezervë që ka bërë të mundur kthimin e qytetarëve që ndodheshin në kabina për në pikat e nisjes.
Masat e emergjencës kanë funksionuar më së miri ndërsa nisja pritet të bëhet shumë shpejt. Mësohet se pjesa më e madhe e qytetarëve janë nxënës të shkollës Çajupi që kanë shkuar në Dajt për të parë dëborën.

Ndërkaq qytetarët pohojnë se kanë rreth 3 orë që presin në pikën e nisjes për të zbritur në Tiranë, por sipas tyre përvec thashethemeve për nisjen e furgonave që do të mundësojnë zbritjen e tyre, në vendngjarje nuk ka asnjë të tillë. Qytetarët thonë se në pikat e pritjes bën shumë ftohtë ndërsa familjarët e tyre presin të shqetësuar në Tiranë dhe shumë prej tyre janë nisur me makina për të marrë vetë të afërmit.

http://bw.balkanweb.com