Ein 2 Millionen teures Bill Clinton Denkmal heisst im Kosovo: “Heroin Klinton”

 Ein zutreffender Name für dieses Skandal Denkmal eines Kriegs Inzenierers und Kriegs Verbrecher, der die Islamischen Terroristen von Bin Laden in den Balkan holte.

2,2 Millionen Kosten für dieses absurden Wahnsinn einem Bill Clinton ein Denkmal zu setzen

PRISHTINE
Kosova nderon “Heroin Klinton”, zbulohet shtatorja
Zbulohet shtatorja e ish presidentit amerikan Bill Klinton në sheshin që mban emrin e tij në Prishtinë.
Skulptura është punuar nga skulptori Hezair Mustafa, ndërsa gjatë ceremonisë së zbulimit kanë qenë të pranishëm mijëra njerëz për të nderuar “heroin e Kosovarëve” që i hapi rrugën pavarësisë së Kosovës 10 vjet më parë.
Para zbulimit të shtatores, Kryetari i Shoqatës, “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi tha se ky bust është nderimi që populli i Kosovës i bën një heroi të gjallë të tij.
Pas falënderimit nga ana e presidentit Sejdiu, fjalën e mori ish presidenti amerikan duke thënë se edhe Barak Obama e populli amerikan do të vazhdojnë të ndihmojnë Kosovën për të ardhmen e vendit.Bill Klinton: Kosova shembull. Jam krenar për ju!

Bill Klinton ne Kosove

Ish-presidenti amerikan, Bill Klinton, ka mberritur kete mesdite në Prishtinë për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të shtatores së tij, e cila është vendosur në sheshin që mban pikërisht emrin e tij.

[ 1 ]   [ 2 ]   [ 3 ]   [ 4 ]   [ 5 ]   [ 6 ]   [ 7 ]   [ 8 ]   [ 9 ]   [ 10 ]   [ 11 ]

Ish-Presidenti Bill Klinton u ndje dhe njëherë President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës me vizitën në Kosovë. Lule dhe thirrje gezimi nga qindra kosovare mbushen rruget ku kaloi ish-numri 1 i Amerikes. Liderët e Kosovës e falenderuan për ndihmën e çmuar ndaj Kosovës në kohën kur ai ishte President. “Faleminderit, Z. President”, ishte shprehja që u dëgjua më shpesh sot nga salla e parlamentit të Kosovës nga kreu i shtetit të Kosovës, Fatmir Sejdiu, kryeministri Thaci kryeparlamentari Krasniqi, ku deputetët u mblodhën për të dëgjuar ish-presidentin e SHBA-ve Bill Klinton. Në fjalën e tij të gjatë para parlamentarëve kosovarë, Klinton iu përgjigj mirënjohes së kosovarëve se “ndjehet krenar për Kosovën, dhe se kosovarët po ashtu duhet të ndjehen krenar për veten e tyre”.

“Ndoshta jeni 2 milionë apo 200 milionë, por nësoj do të ishte fuqia e shembullit tuaj… duhet të jeni shembull dhe krenar për atë që keni kaluar”, tha mes duartrokitjeve Klinton. Kosova nuk është më ajo që ishte në vizitat e mëparshme dhe këtë Presidenti e vërtetoi me fjalët, “Duhet të jeni shumë krenar, ju keni konsoliduar institucionet demokratike që i keni ndërtuar, keni ngritur shtypin e lirë, partitë më të mëdha janë duke punuar së bashku, jeni pjesë e BB, FMN dhe së shpejti do të jeni dhe në BE, NATO etj”. Sipas Klinton edhe puna që ka bërë shteti kosovar me etnitetet është për tu përgëzuar. “Puna që keni bërë për të siguruar serbët, ju jeni shembulli më i mirë”.
Nën historitë e tij si ish-president, fëmijë, diplomat, Klinton solli edhe shembullin sesi ai vetë nga një familje e varfër dhe pa shkollë u bë një ditë President. Dhe Klinton e bëri të ditur jo pa qëllim këtë shembull duke i rrëfyer kosovarëve se duhet të besojnë tek e ardhmja, gjithmonë. “Besoj se e ardhmja do te jetë ndryshe. Kur linda në një fshat të varfër dhe asnjë nga ne nuk kishte mbaruar shkollë, por familja kishte vetëm fermerë, dhe askush nuk ndihej i shtypur, por askush nuk u ndje i shtypur se besonim se do të ndryshonim të ardhmen. Unë mendoj se keni bërë shumë, mund të krijoni një popull një shtet të fuqishëm dhe të jeni në rajon një vend i përfitimeve”, u shpreh Klinton.
Ne fjalen e tij , Klinton nuk harroi te pershendese kontributin e cmuar te Presidnetit te ndjere Ibrahim Rugova dhe tu percillte kosovareve pershendetjet nga Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton.

Pak para fjalës së Klinton, liderët kosovarë, Sejdiu, Thaci e Krasniqi nga salla e Kuvendit përshëndetën vizitën e Bill Klinton. Të emocionuar liderat i bënë të ditur ish-presidentit se nuk do ta harrojnë kurrë kontributin e çmuar që ai dha për Kosovën. “Ne kujtojmë angazhimin tuaj në kohën kur luftonim për liri”, tha në liderat gati në një gojë. Për krerët e shtetit, puna filloi pikërisht kur u vulos liria e Kosovës. “Ne jemi të vetëdijshmë për përgjegjësitë që na takojnë, dhe po punojmë fort për të zhvilluar Kosovën”, tha në fjalën e tyre Sejdiu e Thaci.
(d.b/e.n/BalkanWeb)

Kosova nderon “Heroin Bill Klinton”

 

 

  Ish-Presidenti Bill Klinton u ndje dhe njëherë President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës me vizitën në Kosovë. Lule dhe thirrje gëzimi nga qindra kosovarë mbushën rrugët ku kaloi ish-numri 1 i Amerikës. Liderët e Kosovës e falenderuan për ndihmën e çmuar ndaj Kosovës. Në qendër të Prishtinës u zbulua shtatorja Klinton.  

Islam:Die Vereinten Nationen sind ein Tote Hosen Kasperlverein

Freitag, 30. Oktober 2009

Islam:Die Vereinten Nationen sind ein Tote Hosen Kasperlverein


Die Vereinten Nationen ist eine schöne Idee zwar, aber in ihrer Artikulation der Praxis oder in der Organisation sehr häufig nutzlos, manchmal sogar schädlich und in einigen Fällen, wie das, was man uns sagt, auch unglaublich komisch.

Es geschah dies: ein Gentleman, der Martin Scheinin, Sonderberichterstatter des Berufs UN-Menschenrechtskommission, präsentierte eine 23-seitigen Bericht, nun wartet er auf die Genehmigung der Generalversammlung in New York mit dem Titel „Der Schutz der Menschenrechte und Grundfreiheiten bei der Bekämpfung des Terrorismus.“

Thema ist nicht schlecht, die jede Person mit gesundem Menschenverstand erwartet, ernsthaft darüber nachzudenken. Aber die UN-Bürokraten haben eine unglaubliches Dokument in der Schublade, das scheint aus der satirischen Genie des Corrado Guzzanti zu sein.(..) in Deutschland eines Oliver Pocher

Terror-Maßnahmen, sagt der UN-Bericht könnte „ungerecht bestrafen, Transsexuelle, kurz -“ deren persönliches Erscheinen und deren Namen ändern zu können. Ja, Sie lesen richtig, nach der UN-Polizei muss von der Durch -Suche von einen „männlichen Selbstmordattentäter, der als Frau verkleidet, um die Kontrollen“ zu überwinden Abstand genommen werden,( Das würde bedeuten, daß eine Burkaträgerin sich nicht einer Leibesvisite unterziehen muß)
um festzustellen, ob unter der Burka ist eigentlich ein Transvestit oder ein Mann und oder nicht eine Verrückte, die nicht verzichten will, sich voll von TNT um den Leib in die Luft zu sprengen.

In ähnlicher Weise, so der Bericht UN-Anti-Terror-Maßnahmen, die das Verfahren für die Ausstellung der Dokumente novellieren, daß die Erneuerung und Kontrolle von Ausweisdokumenten ist eine weitere unsägliche Strafe für Transvestiten.
(www.isabellabertolini.it)

aus http://dolomitengeisteu-dolomitengeist.blogspot.com

Burka-Trägerinnen in Köln-Lindenthal

Burka-Trägerinnen in Köln-LindenthalHallo PI-Team, die Aufnahme stammt aus dem April 2009, in Höhe Klosterstr. / Rautenstrauchstr. Nicht in Köln-Ehrenfeld, sondern im (noblen) Stadtteil Lindenthal. Zuerst dachte ich, es wären verspätete Karnevalserscheinungen. Aber beim näheren Hinsehen entpuppten sie sich doch als lebende Frauen.

Kommentar: Es handelt sich eher wohl um Frauen extremer Iranischer Kreise, welche in Deutschland auf Asyl leben.

Detroit: Ground Zero for the Globalist’s Deindustrialization Agenda

The Collapse of Detroit: Ground Zero for the Globalist’s Deindustrialization Agenda

Aaron Dykes
Infowars
October 31, 2009

“Isn’t the only hope for the planet that the industrialized civilizations collapse? Isn’t it our responsibility to bring that about?” – Maurice Strong, 1992

It’s a history where the bankers have embedded themselves into the economy, building up infrastructure for a time, then bringing down the system within the United States in concert with the international economic warfare and the rise of global government.

It’s the collapse of Detroit, and like the Great Depression of the 20th Century, the looming Greater Depression of the 21st Century, and the collapse of Building 7 and the Twin Towers, it was a staged collapse. This stage of the game is De-industrialization.

Inside this agenda is a plan for global government to emerge from the ashes of the once great United States and for the era of national sovereignty itself to subside. To achieve their goal, an economic squeeze is placed upon the nation and environmental pretexts are being used to strangle independence and viability– in America it has been the NAFTA, GATT, WTO and United Nations treaties that have wrecked her integrity and pillaged her productiveness.

A subsequent volume of ‘Fall of the Republic’ will further detail the staged-collapse of America’s economy, and Detroit is the most-detailed ground analysis yet undertaken by the Infowars team in preparation and research for the film. As this video of Detroit shows, its decline began in the Late 1950s and early 1960s with the collapse of the Packard Plant. We witnessed boarded-up abandoned houses, cities being reclaimed by nature and ethnic demography hardening into areas divided into sub-cultures and readied for control through community demagogues.

A key agent of the Rockefeller family, Dr. Richard Day, the National Medical Director of the Rockefeller-sponsored Planned Parenthood, told a meeting in March 1969 that American industry will be sabotaged and shown to be uncompetitive. He said:

“The stated plan was that different parts of the world would be assigned different roles of industry and commerce in a unified global system. The continued preeminence of the United States and the relative independence and self-sufficiency of the United States would have to be changed… in order to create a new structure, you first have to tear down the old, and American industry was one example of that.”

“Each part of the world will have a specialty and thus become inter-dependent, he said. The US will remain a center for agriculture, high tech, communications, and education but heavy industry would be “transported out.”…………………….

The sound of the circling IMF vultures loom overhead; its target has weakened. It has stopped moving and collapsed on the floor. If it doesn’t get back up soon, it never will. This is America’s last chance.

Prison Planet.tv Members Can Watch Fall Of The Republic Right Now Online – Don’t Miss Out! Get Your Subscription Today!

Survive

CANCER CONSPIRACY? Are „they“ suppressing the cure? Will YOU be the next victim? Learn the Secret Truth! – READ FULL STORY

http://www.prisonplanet.com