Albanien verweigert EU Ermittlungen in der Sache von Burrel und Organ Handel

 Wie wir schon durch eigene Nachforschungen feststellten, ist an der Sache zumindest mit Burrel Nichts dran. Wir haben direkt Zugang zum Familien Kreis der Katuci und Burrel Einwohner.  Es gab Organ Handel und Kindes Entfuehrungen damals in Albanien, vor allem wo die UCK Kader sassen und zwar in Tirana und fuer 3.000 $ wurden Albanern eine Niere abgekauft.

Besser waere es den damaligen Geheimdienst Chef Fatos Klosi zu befragen, was die Terroristen Organisation UCK,   im 1. Stock im Militaer Krankenhaus in Tirana machten. Aber die Verantwortlichen sind ja bekanntlich die Mafia Geschaeftspartner der hoch kriminellen SPD und FES Auslands Politik.

Kriminelle Idioten regieren bekanntlich Deutschland um u.a. die Entwicklungshilfe zu unterschlagen, Kriege und Hitler Auslands Besatzungen inzenieren um sich u.a. mit der Enwicklungshilfe zu bereichern und ueber kriminelle Lobby Verbaende.

Nur an der Sache mit Burrel ist Nichts drannen, wobei die UCK die Militaer Hospitaeler in Tirana und ab 1991 schon in Tropoje und Kukes benutzen konnten.

siehe unsere frueheren Artikel zum Thema in 2008 und davor.

Niemand braucht die inkompenten Spinner und Abzocker der EU, oder gar die Entwicklungs Betrueger der Deutschen Regierung. Die Kindes Entfuehrungen und Organ Entnahme war dem Auswaertigen Amte durch Berichte bekannt auch in 1998, ebenso allen Geheimdiensten. A

Aber die Kriminellen der Deutschen Regierung, wollten halt Bill Clintons Plan mit den NeoCons umsetzen, den Kosovo Krieg zu inzenieren um u.a. Geschaefte mit dem Zivilen Aufbau zu machen.Und Deutschland mit Volker Rueh,SteinmeierMerkel und Joschka Fischer immer vorneweg, als Lakai der US Faschisten.

Bin Laden war ein guter Partner der NATO beim Betreiben der Terroristen Camps damals in Nord Albanien.

 Zerschlagung Jugoslawiens: Die CIA Operation „Roots“

Der Albanische Staat hat deshalb ein Verbot der Ermittlungen in Burrel erlassen, weil viele EU Abzocker mit solchen Jobs hoch dotierte Posten erhalten.

CoE Investigators Not Allowed to Enter Village in Mat:Angry Albanian Inhabitants Say No to Probe
The inhabitants asked the CoE investigators to show documents issued by Albania’s General Prosecution according to which they were allowed to make an investigation…

Aktuelle Fotos und TV Videos

Mat, hetimet për organet, banorët bllokojnë KE-ne

» Dërguar më: 10/08/2009 – 19:12
 
Lajme nga Arkivi
 
 
 
 

• Hetuesit e KE udhëtonin në drejtim të fshatit Gurrë të Matit për të vërtetuar akuzat serbe për trafik organesh. Pasi u bllokuan për rreth 2 orë nga banorët e fshatit, ata jane detyruar të kthehen mbrapsht. Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë edhe policia. PAMJET EKSKLUZIVE  Version multimedial i ketij lajmi

MAT– Hetues të Këshillit të Evropës janë bllokuar për rreth dy orë nga banorë të fshatit Gurrë në Mat teksa ishin nisur për të hetuar akuzat e Serbisë në lidhje me trafikun e organeve, sipas tyre të kryer nga UÇK-ja.
Përfaqësuesit e KE-së me në krye kryesuesin e misionit, Dik Marti sot ne mesdite kanë hasur në bllokimin e banorëve të Gurrës të cilët kundërshtuan me forcë hyrjen në banesën në Gurrë ku sipas akuzave të qeverisë serbe aty janë kryer operacione me qëllim trafikun e organeve të kryer nga ushtarët e UÇK-së ndaj civilëve dhe ushtarëve serbë.
Banorët u kanë kërkuar të huajve dokumenta identifikimi, pasi dyshonin në atë cfarë komunikuan ata me gojë rreth qëllimit të ardhjes së tyre në fshat. Banorët u kërkuan hetuesve mandat për kontrollin që dëshironin të kryenin në banesën e dyshuar si dhe shoqërimin e prokurorëve të huaj nga një prokuror i Matit.
Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë policia, porse nuk ka mundur të „çajë“ rrethimin e banorëve për tua liruar rrugën hetuesve drejt „shtëpisë së damkosur“. Pas kësaj hetuesit e Këshillit të Evropës, të cilët udhëtonin me automjete te Ministrisë shqiptare të Drejtësisë, kanë qenë të detyruar të largohen nga fshati Gurrë.
Keshtu hetuesit e KE jane kthyer neTirane pa mundur te kryejne misionin e tyre.

Akuzat e Del Pontes

Sipas akuzatorëve (qeveria serbe dhe Carla del Ponte) bëhet fjalë për serbë të Kosovës, të mbajtur të burgosur, që u zhdukën gjatë apo pas bombardimeve të vitit 1999.
Sipas këtyre burimeve një numër i pacaktuar trupash janë trafikuar në Shqipëri.
Gjykatësja Del Ponte në librin e saj “The Hunt” të botuar në Itali i mëshon këtyre rasteve. Për këtë qeveria e Kosovës ka reaguar ashpër duke hedhur poshtë çdo akuzë.
“Disa hetues të UNMIK dhe gazetarë kanë zbuluar shtëpinë në Burrel (pikërisht banesa në fshatin Gurrë) ku bëheshin këto operacione”, bën të ditur gjykatësja Del Ponte.
“Hetuesit gjetën pajisje mjekësore të përdorura gjatë operacioneve si dhe shenja gjaku në muret e shtëpisë dhe në dysheme”, rrëfen ajo.
Më pas Del Ponte shton se këto hetime u mbyllën sepse po bëheshin gjithnjë e më të vështira, thuajse të pamundura.
Kosova dhe Shqiperia i kane kosnideruar akuzat e Del Pontes te pabaza.

(d.b/BalkanWeb)

Matjanet perzene hetuesit e Del Pontes

Aleksander Ndoja
E Merkure, 12 Gusht 2009http://www.kohajone.com/html/artikull_45423.html