Vize Botschafter der Albanischen Botschaft in Skopje: Agim Haxhiu in Istanbul mit 68 Kilo Heroin verhaftet

Albanischer Diplomat Agim Haxhiu in Instanbul verhaftet wegen Drogen Handel


Diesmal
hat man Agim Haxhiu Sekretär an der Albanischen Botschaft in Mazedonien
tägig, in der Türkei verhaftet mit 65 Kilo Heroin.

Agim Haxhiu, ist lt. heutiger Presse der Vertreter des Albanischen Geheimdienstes SHIK und war vor allem im Drogen Handel des CIA tätig mit einem Fahrzeug mit Albanischer Diplomaten Nummer. Der Albanische Geheimdienst hat einen Geheim Vertrag mit dem CIA, wo der SHIK praktisch nur noch Zweigstelle ist und unterschrieben vom Ex-Präsidenten R. Meidani.

Albanischer Diplomat
Nur
in Deutschland haben bekanntlich die Drogen Diplomaten freie Fahrt,
weil es zum Geschäft des Auswärtigen Amtes gehört, das man Drogen Clans
fördert und deren Kontakte ausbaut.
Agim Haxhiu

Lulzim Basha’s Drogen Kurier ein alter und erfahrener Drogen Verteiler: Agim Haxhiu

Das Auswärtige Amt und hoch
kriminelle Diplomaten der Steinmeier und Joschka Fischer Truppe sind
mindestens für 1 Tonne Heroin verantworlich, welche nach Italien
gebracht wurden. Die von der Bundeswehr bewachte Drogen Produktion in
Afghanistan muss üer dieo Drogen Verteil Stelle Kosovo ja nach Europa
importiert werden. Alle Visa Geber der Deutschen Diplomaten laufen
bis heute frei herum, obwohl die Namen bekannt sind, seit dem Visa
Skandal und Untersuchungen der Bundesgrenzschutz Truppe und des BKA,
welche direkt Anzeige bei der Staatsanwaltschaft Berlin erstatteten.
Aber Nichts geschah, weil diese Drogen Kartell unter dem Schutz der
Deutschen Regierung stehen, denn man muss ja auch Wirtschaftliche
Investitionen im Kosovo voweisen und so können Gelder nach Afghanistan
ebenso fliessen.

Skandali, diplomati shqiptar në Maqedoni kapet me 65 kg heroinë
Shekulli Online | 07/05/2009 |
TIRANE
– Agim Haxhiu, sekretar në ambasadën shqiptare në Maqedoni është kapur
në Turqi me 65 kg heroinë. Lënda narkotike iu gjet në makinën me targa
diplomatike me të cilën udhëtonte. Haxhiu u ndalua nga shërbimet e
Antidrogës të policisë turke.Ai kishte kaluar nga Maqedonia
përmes Bullgarisë dhe po dhëtonte në nje nga rrugët kryesore të Turqise
Arrestimi i tij është bërë që më datën 2 maj, por është mësuar nga
burime te larta zyrtare vetem gjatë ditës së sotme.Policia dhe
interpoli shqiptar nuk kanë patur dijeni për këtë superaksion të
policisë turke. Pra nuk dihet nëse Haxhiu ishte pjesë e ndonjë
organizate droge. Autoritetet turke duhet të kishin patur me parë
informacion mbi perfshirjen e tij ne transportin e lendeve narkotike
dhe e kane vene nën vezhgim. Shekulli

siehe auch den verhafteten Diplomaten Rahman Selmanllari in Italien im August 2009

Albanian diplomat arrested in Turkish drug bust

5/7/2009, 4:52 p.m. EDT
The Associated Press

(AP) — TIRANA, Albania – Albania’s Foreign Ministry says one of
its senior diplomats has been arrested in Turkey on drug
trafficking charges.

A statement issued late Thursday says Agim Haxhiu, second
secretary at the Albanian embassy in Skopje, Macedonia, was
arrested May 2 in western Turkey after his car was searched
by police. He is being held in a prison near Istanbul.

Turkish police were not immediately available for comment.

 

Albania’s Foreign Ministry did not comment on local
media reports that Haxhiu was caught with 65 kilograms of
heroin, but says he has been stripped of his immunity and
will face prosecution in Turkey.

Arresti, PS: Diplomacia e inkriminuar, reagon PD

 version i printueshëm
dergoja nje miku

Tiranë –Partia
Socialiste ka reaguar sot pas arrestimit të sekretarit të Dytë të
ambasadës shqiptare në Shkup, Agron Haxhiu me drogë. Nënkryetari i
grupit parlamentare të Partisë Socialiste Erion Braçe theksoi se
diplomacia shqiptare por kthehet në depozita droge.“Ministria e Puneve te Jashtme, selite diplomatike po kthehen
turpësisht ne depozita droge; makinat me targa diplomatike po kthehen
ne makina droge dhe përfaqësitë ne trafikante droge. Ne harkun e 6
muajve kjo ministri është përfshirë një xhiron e trafikut të drogës
prej një milionë eurosh”-u shpreh Brace.

Në të njëjtën linjë ishte edhe deputeti tjetër i PS-së, Taulant Balla,
ka akuzuar ministrin Lulzim Basha, si të lidhur me trafikantë të tillë.
“Nëse Lulzim Bashha pretendon se nuk ka lidhje me këtë rrjet kriminal,
të pranojë të vihet vullnetarisht në dispozicion të hetimeve për këtë
rrjet kriminal, të heqë dorë nga fshehja e provave shkresore për
emërimin e korrierëve të drogës, si dhe të japë dorëheqjen e
menjëhershme”-theksoi ai.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Partisë Demokratike. Në një
reagim, zëdhënësja e selisë blu Erla Mëhilli theksoi se një rast i
tillë, nuk mund të lidhet me të gjithë diplomacinë shqiptare.

“Taulant Balla i faktuar si trafikant qeniesh njerëzore dhe Erjon Brace
i faktuar si asistent i Dondollakut por dhe i Kadriovskit Duke
shfrytëzuar aktin kriminal të punonjësit të Ambasadës Shqiptare në
Shkup u vërsulën me tërbim kundër diplomacisë shqiptare”-theksoi
zëdhënësja.

Ajo shtoi se Partia Demokratike dënon me ashpërsinë më të madhe aktin e
diplomatit të Ambasadës tonë në Shkup dhe prêt që drejtësia t’i jap
dënimin më maksimal “por në të njëjtën kohë i bën thirrje asaj që këtë
dënim t’u rezervojë edhe atyre që janë kapur për trafiqe femrash apo
droge e që sot fshihen në emër të imunitetit, atyre si Balla e Bracja e
Ramës t’u hap dosjet e ti vendos para drejtësisë”.

Nga: 2009-05-08 16:12:14

Die Iran Botschafterin Edith Haxhiu, gehört zu dieser Mafia Familien, welche direkt zu dem Verbrecher Kreis des Ilir Meta, ebenso gehörten. Hinzu kommen extrem kriminelle Waffengeschäfte, wo erneut das Deutsche Schiff S/V Hansa, verwickelt ist (über 12 Jahre damals schon) als Waffen Exporteur, mit fingierten Ziel häfen.

Nun wurden wikileaks Akten veröffentlich, was nur beweist, das man hierüber Bescheid wusste und NIchts gegen die illegalen Waffenexporte u.a. auch an die Hisbolla, wie bewiesen unternahm.

Wikileaks, zbulohet dokumenti i klasifikuar i Ambasadës Amerikane
SHEKULLI | 18/04/2011 | LAJM I FUNDIT |   0 KOMENTE |   FACEBOOK | – +
Wikilekas zbulon atë që mund të quhet si kabllogrami i parë me rëndësi që ka të bëjë me Ambasadën Amerikane në Tiranë. Kabllogrami mban datën shtator 2009 dhe i referohet emaileve mes Ambasadorit Uithers dhe Ndihmëssekretarit Stjuart.
……………

http://www.shekulli.com.al/2011/04/18/terroristi-shqiptar-ne-britanine-e-madhe.html

Reine Mafia Familien, erkaufen sich die Diplomaten Posten und Diplomaten Pässe, was ja 1996 schon bekannt war mit dem Aussenminister Tritan Shehu.